Objavljeno: 31.03.2012. u 18:25

RUDAR – BORAC 1:3

Naši fudbaleri su odigrali odlično na gostovanju u Prijedoru te ostvarili veoma važnu pobjedu od 1:3. Ovom pobjedom znatno se popravilo samopouzdanje Borca uoči vrlo važnog susreta u Kupu BiH protiv Željzničara, dok je gostima ovo peti uzastopni poraz u Premijer ligi i naznaka da će voditi grčevitu borbu za opstanak u elitnom društvu.

Domaćin je nešto bolje otvorio utakmicu. Ipak, vrlo vrzo se stanje na terenu uravnotežilo da bi zatim Borac preuzeo inicijativu.

U 23. minutu Borac postiže prvi pogodak. Nakon odličnog centaršuta Borisa Raspudića, loptu je iza leđa golmana Nikolića glavom smjestio Mladen Žižović. Iako je izgledalo da su igrači Rudara pod šokom, samo 9 minuta kasnije nakon kontranapada Vedran Kantar postiže izjednačujući pogodak. U prvih 45 minuta izdvajamo još jednu šansu naših fudbalera – nakon centaršuta Kajkuta sa desne strane, Žižović ponovo šutira glavom ali ovaj put pogađa prečku.

U drugom poluvremenu prvu ozbiljniju priliku je imao Duško Stajić u 53. minutu kada je šutirao glavom sa oko pet metara, ali je odbrana domaćih uspjela da izbaci loptu sa gol linije. Nekoliko minuta kasnije dobra prilika za domaće kada se Damir Tosunović našao sam ispred Lučića, ali je lopta završila preko gola.

U 65. i 72. minutu zablještao je Kajkut. Prvo je iz slobodnog udarca sa oko 25 metara loptu poslao u gorlji lijevi ugao gola domaćih za ponovno vođstvo naših fudbalera, da bi samo 7 minuta kasnije na asistenciju Krunića pospremio loptu u mrežu i tako postavio konačan rezultat.

Do kraja susreta naši fudbaleri su rutinski sačuvali ostvarenu prednost i tako pružili odličnu uvertiru za utakmicu polufinala Kupa BiH u srijedu u 17č protiv Željezničara na Gradskom stadionu.

Strijelci: 0:1 Žižović (23.), 1:1 Kantar (32.), 1:2 Kajkut (65.), 1:3 Kajkut (72.), Sudija: Emir Alečković (Sarajevo), Pomoćnici: Adnan Alispahić (Zenica) i Haris Baković (Sarajevo), Žuti kartoni: Kantar, Kecman (Rudar), Kajkut, Marković (Borac)

Rudar: Nikolić, Kotaran, Despotović (od 27. Jevtić), Ramić, Janković, Žerić, Stambolija, Kantar, Tosunović, Rastoka (od 90. Kujundžija), Kecman (od 56. Mirović). Trener: Velimir Stojnić.

Borac: Lučić, Knežević (od 83. Maksimović), Žarić, Marković, Stakić, Grahovac (od 79. Ivetić), Raspudić, Krunić, Stajić, Kajkut (od 89. Kunić), Žižović. Trener: Slaviša Božičić.