Objavljeno: 21.08.2017. u 17:56

SAVLADAN VITEZ ZA POBJEDNIČKU ATMOSFERU PRED DERBI SA SARAJEVOM

Fudbaleri Borca savladali su sinoć na Gradskom stadionu, u utakmici petog kola BH Telekom Premijer lige BiH, ekipu Viteza rezultatom 1:0 i stekli “mir u kući” pred derbi utakmicu sa Sarajevom, koja se igra 27. avgusta na istom mjestu.

Borac je poveo već u 4. minutu, ali je lako moglo da se desi da nakon 180 sekundi igre prednost bude na strani gostujućeg tima. Veoma dobar kontranapad i sjajnu šansu koja se izrodila iz istog nije iskoristio Josip Šantić, čiji udarac je Avdukić odlično zaustavio.

Odmah u narednom napadu, dosuđen je penal za klub iz Platonove ulice: u kaznenom prostoru nakon asistencije Gorana Galešića golman Viteza  Emir Ćutahija oborio je Mahira Karića, pa je glavni arbitar Zoran Grbić iz Prijedora pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator penala bio je Galešić, postigavši tako svoj drugi ovosezonski gol u dresu Velikana iz Platonove, nakon što je na premijeri zatresao mrežu zeničkog Čelika.

U 33. minutu crveno-plavi nisu realizovali stopostotnu šansu za uvećanje vođstva: sa desne strane je šutirao Uroš Mirković, čiji pokušaj zaustavlja Ćutahija, dok u nastavku akcije strijelac gola Galešić šutira pored desne stative. U 42. minutu ponovo je zaprijetio Vitez i to nakon kornera, kada je nakon prizemnog šuta Luke Miletića odbrana Borca loptu skrenula u korner.

U drugom poluvremenu Mahir Karić nije uspio da u gol pretvori tri izgledne prilike koje su mu se ukazale. Prvo je u 52. minutu Galešić uposlio Veselinovića koji odigrava u peterac za Karića koji slabo šutira iz izgledne situacije, potom četiri minuta kasnije Veselinović kontroliše loptu na lijevoj strani i upošljava Karića, koji sa vrha kaznenog prostora šutira pored gola, te, na kraju, u 73. minutu, Dujaković upošljava nekadašnjeg napadača Čelika koji šutira direktno u Ćutahiju, a u nastavku akcije Puzigaća šalje loptu preko gola.

U posljednjih dvadesetak minuta Vitez je stvorio dvije-tri opasne situacije pred crveno-plavim golom, prijeteći da iz Banjaluke ponese bar bod, ali je odbrana Borca uspjela da neutrališe sve atake Bonićevih pulena.

Nakon pet odigranih kola Borac je šestoplasirani sa 9 bodova, odnosno pet više od narednog rivala, ekipe Sarajeva, koja zauzima deveto mjesto.

Inače, od prodaje ulaznica za utakmicu sa Vitezom, Fudbalski klub Borac je inkasirao 10 012 KM.