Objavljeno: 18.08.2016. u 19:22

SILOVITI OMLADINCI U DRUGOM KOLU

Omladinci Borca bili su nemilosrdni prema selekcijama Bratstva iz Bosanske Krupe u mečevima drugog kola Omladinske lige BiH, grupa Zapad. I jedna i druga selekcija Velikana iz Platonove, i kadetska i juniorska, po 10 puta je tresla mrežu gostujućeg sastava, a briljirali su kadet Ognjen Soldat i junior Radovan Perišić, koji su postigli 4, odnosno 6 golova!?

Prva tri gola u pobjedi kadeta postigao je upravo spomenuti Ognjen Soldat i to u 4, 6. i 16. minutu. Na 4:0 povisio je David Javorac u 25. minutu, dok je prvo poluvrijeme golom u 35. minutu zaključio Andrej Bosnić. U nastavku je prvo Slobodan Vuk Vujmilović, u 46. minutu, savladao golmana gostiju za 6:0, četiri minuta kasnije ponovo je bio precizan Andrej Bosnić,  u 60. minutu osmi gol za Borac je postigao Nikola Turanjanin, u 65. minutu Ognjen Soldat je postigao svoj četvrti gol na utakmici, a sudbinu Bratstva zapečatio je Milan Nenad u 70. minutu.

Demonstracija sile viđena je i u okršaju juniora dva kluba, u kojem je Borac slavio rezultatom 10:1, a briljirao je, kako rekosmo, Radovan Perišić, koji je šest puta natjerao malobrojnu publiku da aplaudira. Borac je do prednosti stigao u 7. minutu preko Vladana Danilovića, a svoj premijerni gol na utakmici Radovan Perišić je postigao u 14. minutu. Na 3:0 povisio je Boris Jagodić sedam minuta kasnije, a samo 4 minuta nakon toga ponovo je precizan bio Radovan Perišić za 4:0, da bi konačan rezultat prvog dijela igre, 5:0, bio postavljen u 41. minutu drugim golom Vladana Danilovića.

Svoj treći gol Perišić je postigao u 51. minutu, samo minut kasnije Kukić je strijelac za 7:0, a u 71. minutu Bratstvo postiže svoj jedini gol na utakmici i to preko Ajdina Muminovića. Ipak, da i kadeti Bratstva Banjaluku napuste sa dvocifrenim brojem lopti u mreži, pobrinuo se Radovan Perišić, koji je svoj jučerašnji šou zaključio golovima u 72, 80. i 82. minutu.

Nakon prva dva kola Borčevi kadeti zauzimaju peto mjesto sa tri boda, dok su juniori na liderskoj poziciji sa maksimalnim učinkom. Priliku da stignu do novih pobjeda Borčevi omladinci imaće u nedjelju, kada će gostovati selekcijama Slobode u Novom Gradu.

Borčevci predvode strijelce

Golovima protiv Bratstva Ognjen Soldat i Radovan Perišić izbili su na čelo liste strijelaca Omladinske lige BiH, grupa Zapad. Soldat sa 4 gola dijeli prvo mjesto sa dvojcem iz Željezničar Sport tima Vaso Nježić – Branko Đukić, dok je u juniorskoj konkurenciji Perišić ubjedljivo prvi sa 7 golova, ispred Slaviše Guzijana (Željezničar Sport tim) i Ahmeda Šahinovića (Jedinstvo), koji su postigli po tri gola.

KADETI

BORAC – BRATSTVO (BOSANSKA KRUPA) 10:0

strijelci: 1:0 Soldat (4.), 2:0 Soldat (6.), 3:0 Soldat (16.), 4:0 Javorac (25.), 5:0 Bosnić (35.), 6:0 Vujmilović (46.), 7:0 Bosnić (50.), 8:0 Turanjanin (60.), 9:0 Soldat (65.), 10:0 Nenad (70.), stadion: Gradski, gledalaca: 100, sudija: Vanja Ajder (Banjaluka), žuti kartoni: – .

BORAC: Gašić, Milojević, Vrebac (od 55. minuta Latinović), Bosnić (od 51. minuta Vasić), Vujmilović (od 60. minuta Amidžić), Martić (od 41. minuta Zorić), Nenad, Soldat, Javorac, Stojičić (od 41. minuta Turanjanin), Arsić. Trener: Milan Stanivuković.

BRATSTVO (BOSANSKA KRUPA): Pašalić, Rekić, Bešić, Velagić, Sarađan, Redžić, Sedić, Tatarević, Mujagić, Jolić, Gverić. Trener: – .

JUNIORI

BORAC – BRATSTVO (BOSANSKA KRUPA) 10:1

strijelci: 1:0 Danilović (7.), 2:0 Perišić (14.), 3:0 Jagodić (21.), 4:0 Perišić (25.), 5:0 Danilović (41.), 6:0 Perišić (51.), 7:0 Kukić (52.), 7:1 Muminović (71.), 8:1 Perišić (72.), 9:1 Perišić (80.), 10:1 Perišić (82.), stadion: Gradski, gledalaca: 100, sudija: Mario Jelić (Banjaluka), žuti kartoni: Maksimović (Borac).

BORAC: Dobraš (od 55. minuta Čađo), Preradović, Jarić (od 55. minuta Amidžić), Grahovac, Batar (od 62. minuta Banović), Jagodić, Kukić, Danilović, Perišić, Maksimović, Mirčić (od 62. minuta Diljević). Trener: Željko Vranješ.

BRATSTVO (BOSANSKA KRUPA): Pašalić, Gerzić, Alidžanović, Šabić, Bečić, Karaibrahimović, Fazlić, Tatarević, Muminović, Bajramović, Ramić. Trener: Almir Spahić.