Objavljeno: 27.02.2011. u 18:59

ŠIROKI BRIJEG – BORAC 1:2

Naši fudbaleri su na najbolji mogući način započeli proljećni dio sezone, savladavši na Peceri ekipu domaćina Široki Brijeg, rezultatom 1:2.

Već u 23. minutu naši fudbaleri dolaze do vođstva preko Darka Maletića koji se u šesneastercu domaćina oslobodio dva igrača Širokog Brijega nakon odlične lopte Međedovića, te poslao loptu iza golmana domaćina.

Nakon primljenog gola domaći fudbaleri se bude i kreću ofanzivno ka golu Avdukića. Međutim, Borac je uspio da sačuva prednost do kraja poluvremena.

U nastavku utakmice domaćin je izvršio pritisak na polovini Borca, što im se i isplatilo u 65. minutu, kada je na asistenciju Bertoše gol Borca pogodio Zakarić.

Naši fudbaleri do ponovnog vođstva dolaze nakon pogotka Srđana Grahovca, koji je iskoristio zbunjenost domaće odbrane i na ubačaj Stajića zatresao mrežu gomana iz Širokog Brijega.

Treba još napomenuti da je u redovima našeg tima požutjelo pet fudbalera i to redom Maletić, Mikić, Raspudić, Krunić i Damjanović.

U sljedećem kolu Borac se sastaje sa ekipom Drine iz Zvornika, za 6 dana na Gradskom Stadionu u Banjaluci.