Objavljeno: 18.04.2012. u 19:36

SLOBODA (NG) – BORAC 0:1

Pogotkom 18-godišnjeg Petra Kunića u 45. minuti Borac je i u drugom susretu polufinala Kupa RS savladao Slobodu i ukupnim rezultatom 4:1 plasirao se u finale našeg najmasovnijeg takmičenja. Šansu na današnjem meču na stadionu Mlakve dobili su igrači koji su imali manju minutažu u prethodnim utakmicama, a trener Božičić je u najavi rekao da će se njegovi izabranici maksimalno motivisano suprotstaviti Slobodi. Odbrana je bila na visini zadatka, a napad je predvodio mladi Kunić, koji je i ovaj put zatresao protivničku mrežu. Pred kraj prvog poluvremena poslije prodora Dujakovića po desnoj strani Borčev centarfor je iz neposredne blizine poslao loptu u mrežu. Rutinskom igrom Borac je sačuvao stečenu prednost i sasvim zasluženo izborio plasman u finale.

– Opravdali smo ulogu favorita i nismo dozvolili nikakvo iznenađenje. Najbitnije je da smo apsolvirali ovu utakmicu sa pozitivnim rezultatom i da niko od igrača nije povrijeđen. Želja nam je da odbranimo trofej u Kupu RS i mislim da imamo realne izglede da to i ostvarimo – istakao je šef stručnog štaba Slaviša Božičić.

U finalu Kupa RS Borac će odmjeriti snage sa ekipom Mladosti iz Mrkonjić Grada, koja je u dvije utakmice bila bolja od Mladosti iz Bogutovog Sela. Već u subotu fudbalere Borca očekuje znatno teže iskušenje, gostovanje Željezničaru, vodećoj ekipi Premijer lige BiH.