Objavljeno: 03.08.2013. u 23:49

STOKIĆ POGODIO ZA POBJEDU NAD DEBITANTOM

Na premijernom meču u novoj sezoni pred domaćom publikom fudbaleri Borca su ugostili novajliju u društvu najboljih, ekipu Viteza. Trener Banjalučana Dragan Jović je izvršio samo jednu izmjenu u odnosu na gostovanje u Zenici. Umjesto Kondića uz desnu aut liniju zaigrao je Siniša Dujaković.

Gosti su, osokoljeni bodom u Travniku, došli sa namjerom da ga potvrde na Gradskom stadionu, tako da su prvi su i zaprijetili. Igrala se 15. minuta kada je Vidović šutirao sa linije šesnaesterca, bio je to samo lak plijen za Avdukića. Tek u 28. minuti poslije akcije Đelmića i Žižovića prvi udarac ka golu Viteza uputio je Grahovac, ali je bio neprecizan.

Najbolju šansu su propustili Grujić i Stokić, prvi je loše zahvatio loptu poslije asistencije Đelmića, da bi u nastavku akciju Stokić za trenutak zakasnio da loptu pospremi u mrežu. U 36. minuti Stokić traljavo šutira sa desetak metara i još jedna prilika za domaće odlazi u nepovrat. Da ovo nije veče Joce Stokića vidjeli smo i pred kraj prvog dijela, kada ga je Đelmić odlično pronašao, a najbolji strijelac Borca iz prošle sezone glavom šalje loptu visoko preko gola.

Na startu drugog poluvremena umjesto povrijeđenog Siniše Dujakovića u igru je ušao debitant Petrović, koji je zauzeo mjesto štopera, a Raspudić je prekomandovan na desnog beka. Nastavio je Borac sa napadima, Stokić je pronašao Grujića koji atraktivno makazicama pokušava savladati Perkovića, ali je sve ostalo na pokušaju. Još jednom je Grujić zaprijetio, nedovoljno jako da bi lopta završila u mreži.

Na drugoj strani Dedić šutira visoko preko gola. Sporan detalj desio se u 63. minutu, poslije ubacivanja Radulovića lopta je pogodila u ruku Brekala u šesnaestercu gostiju, međutim Jakupović se nije oglasio. Četiri minute kasnije identičan detalj, ovoga puta je centrirao Stefan Dujaković, Brekalo rukom zaustavlja loptu, a Jakupović se sada nije predomišljao. Siguran sa 11 metara bio je Stokić za vođstvo Borca od 1:0 i veliko slavlje na tribinama Gradskog stadiona.

Agilni Stefan Dujaković, koji je zamijenio Grujića, mogao je povećati prednost domaćih, ali je njegov odličan pokušaj krajnjim naporom zaustavio Perković. Stokić je u 82. minuti još jednom matirao Perkovića, ali iz nedozvoljene pozicije. Iz jednog brzog kontranapada i poslije prelijepe akcije Radulović je šutirao sa 18 metara, snažno i odmjereno, ali je Perković bio na visini zadatka i izbacio loptu u korner.

Gosti su mogli do izjednačenja u 87. minuti. Pranjković je idealno centrirao, najviši pred golom Avdukića je bio rezervista Smriko, ali je lopta otišla zamalo pored lijeve stative. I kada se očekivao kraj Brekalo je glavom pokušao savladati Avdukića, ali je golman Borca pokazao da je s pravom najbolji čuvar mreže u Premijer ligi BiH. Ostalo je 1:0, sasvim zaslužen trijumf Banjalučana, koji u narednom kolu gostuju Olimpiku.

BORAC – VITEZ  1:0 (0:0)

stadion: gradski u Banjaluci.

gledalaca: 4 000

sudija: Edin Jakupović (Bihać).

strijelac: Stokić u 67. minuti sa 11 metara.

žuti kartoni: Subić, Stokić, Žižović (Borac), Jurić, Imamović (Vitez)

BORAC: Avdukić, Si. Dujaković (od 46. Petrović), Runić, Raspudić, Subić, Grahovac, Grujić (od 64. St. Dujaković), Žižović, Radulović, Đelmić, Stokić (od 90. Predragović). Trener: Dragan Jović.

VITEZ: Perković, Jurić, Dedić (od 80. Livaja), Dilaver, Šišić (od 66. Mišić), Imamović, Brekalo, Vidović (od 56. Smriko), Badrov, Pranjković, Kapetan. Trener: Valentin Plavčić.