Objavljeno: 20.07.2014. u 16:19

STOKIĆ PONOVO TRASIRAO PUT KA POBJEDI

Fudbalski klub Borac stigao je i do četvrte pobjede u isto toliko pripreminuh utakmica savladavši juče u Zaprešiću domaći Inter rezultatom 1:2. Podsjetimo, u prve tri utakmice Borac je savladao Zaricu (7:2), Istru 1961 (1:0) i Sindikat profesionalnih fudbalera Slovenije (2:1).

Prvi gol na meču viđen je već u 3. minutu, kada je Joco Stokić glavom nakon centaršuta Siniše Dujakovića pogodio mrežu domaćeg tima. Osim toga, Borac je u prvom dijelu pokušao iz daljine preko Tonija Jovića i Aleksandra Malbašića, ali promjene rezultata nije bilo.

U prvih deset minuta drugog dijela bilježimo dvije akcije Borca u kojoj su glavni akteri bili Fedor Predragović i Joco Stokić. Oba puta Predragović je bio u ulozi asistenta, prvi put Stokić pogađa stativu, a drugi put šutira preko gola.

U 67. minutu izabranici Vinka Marinovića iz penala preko Stokića stižu do drugog gola, a prethodno je u kaznenom prostoru srušen Aleksandar Malbašić. Samo osam minuta Inter smanjuje rezultat, takođe sa bijele tačke.

Deset minuta prije kraja igru je zbog lakše povrede morao da napusti najefikasniji igrač Borca u prelaznom roku Joco Stokić zbog povrede lijevog skočnog zgloba, ali prema tvrdnjama iz tabora našeg kluba, riječ je ipak o lakšoj povredi. Ovome dodajmo i da je za ekipu Borca sinoć prvi put nastupio novajlija Srđan Bečelić, desni bek koji će u narednoj sezoni braniti boje Velikana iz Platonove. Sa druge strane, Borac je napustio Stefan Dujaković, koji će u narednom periodu igrati za GOŠK iz Gabele.

Narednu kontrolnu utakmicu Borac igra u utorak u Novom Gradu protiv Slobode.

BORAC: Avdukić, Dujaković (od 87. Bečelić), Kostić (od 88. Jevtić), Đajić, Pilipović, Grujić (od 46. Predragović), Radinović, Žižović (od 71. Savanović), Jović (od 46. Savić), Malbašić (od 71. Ilić), Stokić (od 80. Subić).