Objavljeno: 27.10.2014. u 11:59

STOKIĆ RIJEŠIO PITANJE POBJEDNIKA

Fudbaleri Borca stigli su do sedme pobjede u Premijer ligi savladavši u okviru 12. kola ekipu tuzlanske Slobode rezultatom 1:0, čime su niz bez poraza u šampionatu produžili na sedam utakmica. Strijelac jedinog gola u 15. minutu, nakon asistencije Mladena Žižovića, bio je Joco Stokić, koji je postigao svoj peti gol u tekućoj sezoni.

“Crveno-plavi” su dominirali u prvih petnaestak minuta, pored vodećeg gola stvorili još četiri šanse za pogodak, a centralna Borčeva figura u svim atacima ka golu Tuzlaka bio je Stokić, koji je u sva četiri navrata uputio završni udarac. Već u 3. minutu izveden je korner, Žižović kombinuje sa Stokićem, nakon čijeg šuta loptu u korner izbacuje golman gostiju Fejzić. Samo tri minuta kasnije ponovo je Stokić u prilici, ovog puta nakon pasa Ilića, ali iskosa sa desne strane šutira pored gola.

U 12. minutu Stokić se odlučuje na šut iz daljine, ali gostujući čuvar mreže lako brani dalekometni pokušaj Borčevog najefikasnijeg igrača u tekućoj sezoni. U 15. minutu, kako rekosmo, Borac stiže do vođstva: Ilić upošljava Žižovića koji na desnoj strani u gol-šansu izbacuje Stokića koji preciznim udarcem pogađa suprotnji donji ugao Slobodinog gola. Minut kasnije u akciji učestvuju Žeravica, Žižović i Stokić, ali Borčev napadač šutira preko gola.

Nakon Borčevog početnog pritiska, Tuzlaci uspijevaju da se oslobode i do kraja prvog poluvremena stvore četiri opasne situacije pred Avdukićevim golom. Prvo je u 20. minutu, nakon faula nad Mehidićem, Pršeš šutirao preko gola, potom je četiri minuta kasnije Mehidić šutirao pored gola nakon asistencije Pršeša, da bi u 35. minutu, nakon greške Borčevih fudbalera na sredini terena, Pršeš šutirao, ali ponovo lopta završava u gol-autu. U 41. minutu Sarić je prošao po desnoj strani, centrirao, ali Mujkićev šut glavom Avdukić uspijeva da zaustavi.

Prvih 45 minuta šansom su okončali fudbaleri Borca: u 42. minutu Subić je uposlio Stokića, koji odigrava za Žižovića, čiji dalekometni šut Fejzić brani.

Iz drugog dijela vrijedi izdvojiti samo dva pokušaja Borčevih fudbalera, oba u uvodnim minutima. Prvo je Žeravica izveo korner, a Ilić glavom šutirao pored gola, da bi odmah u sljedećem napadu Stokić izveo slobodan udarac, ali Fejzić lako brani.

U narednom kolu fudbaleri Borca gostuju u Gradačcu ekipi Zvijezde, koja u dosadašnjem toku šampionata jedina nije zabilježila nijednu pobjedu i trenutno se nalazi na petnaestoj poziciji, u zoni ispadanja, sa 7 bodova. U tom meču šef stručnog štaba Borca Vinko Marinović neće moći da računa na Miloša Žeravicu, koji je u duelu sa Slobodom dobio treći žuti karton.

BORAC – SLOBODA 1:0 (1:0)

stadion: Gradski, gledalaca: 2000, sudija: Antoni Bandić (Grude), žuti kartoni: Žeravica (Borac), Kuduzović, Pršeš, Mehidić, Džafić (Sloboda).

BORAC: Avdukić, Pilipović, Jevtić, Žižović (od 70. minuta Jović), Ilić (od 81. minuta Dujaković), Stokić (od 90. minuta Savić), Žeravica, Subić, Kostić, Bečelić, Grujić.

SLOBODA: Fejzić, Salihović, Omić, Pršeš (od 83. minuta Šećerović), Mujić, Sarić (od 75. minuta Selamović), Mujkić (od 75. minuta Džafić), Kiso, Mitrović, Kuduzović, Mehidić.