Objavljeno: 24.08.2014. u 15:42

SUBIĆ PRESUDIO ČELIKU

Nakon trijumfa u Travniku banjalučki premijerligaš je imao imperativ pobjede u susretu protiv Čelika. Osim Savića svi igrači su bili na raspolaganju treneru Marinoviću, a kiša koja je neprestano padala poprilično je natopila teren Gradskog stadiona i osjetno smanjila posjetu na tribinama. Borac u posljednjih 13 utakmica nije poražen od Čelika, zadnji put prije osam godina, a gosti su u prva tri kola ostvarili dva remija i jedan poraz.

Prva gužva pred golom gostiju je viđena u 7. minuti. Nakon kornera je pokušao Stokić glavom, ali je odbrana Čelika izblokirala njegov udarac. Četiri minute kasnije Kostić je šutirao silovito iz prekida, ali i neprecizno. Agilni Subić je u 16. minuti odlično proigrao Stokića, koji iz voleja šalje pravu bombu, ali lopta pogađa Kazazića i odlazi u korner. Alispahić je u jednom kontranapadu dugo vukao loptu i kada se spremao da uputi udarac intervenisao je Pilipović, odmah je Borac uzvratio preko Ilića i Žižovića, međutim sve što su napravili je bio iznuđen korner.

U 23. minuti Alispahić je iskosa sa desne strane oštro šutirao u okvir gola, Avdukić je bio siguran. Prije toga u kaznenom prostoru gostiju lopta je pogodila jednog igrača Čelika, domaći igrači su tražili jedanaesterac, ali se Živković nije oglasio. Još jednom su gostujući fudbaleri iskoristili nepažnju Borčeve odbrane, Simić je ušao u kazneni prostor i šutirao metar-dva iznad prečke.

U 27. minuti Žeravica je izveo slobodan udarac, odlično je nabacio na peterac gdje je Grujić najviši u skoku ali šalje loptu u naručje Hinovića. Međutim, ono što nije pošlo njemu za rukom jeste Subiću pet minuta kasnije za veliko oduševljenje domaćih navijača. Mogli su gosti brzo do izjednačenja, ali je Avdukić panterskom intervencijom ukrotio udarac Bašića sa svega pet metara i izbacio loptu u korner. Igra se rasplamsala i vrlo lako je Borac mogao doći do dva gola prednosti, ali je Ilićev ufarac čudesno odbranio Hinović, pa zatim i pokušaj Žeravice, da bi u nastavku akcije udarac Stokića bio izblokiran. Vrlo sadržajno prvo poluvrijeme završeno je vođstvom Borca od 1: 0.

Na startu drugog dijela Subić je odmah zaprijetio Hinoviću preciznim i prizemnim udarcem, ali se golman Čelika nije dao iznenaditi. Na drugoj strani odlično je Dedić plasirao loptu sa nekih 18 metara, Avdukić je to više srećno nego spretno izbacio u korner. Zatim je Dedić odlično centrirao a na drugoj strani Selimović šutira, na putu do gola lopta pogađa Čelikovog igrača Simića i Borac je srećno sačuvao mrežu. Uzvratili su Subić i Ilić, ovaj potonji se našao oči u oči sa Hinovićem, ali šalje loptu visoko iznad gola. Pokušao je i Pilipović u 57. minuti, ali umjesto pravog pogađa vanjski dio mreže.

Dvije minute kasnije Simić je šutirao sa linije kaznenog prostora, parabola koja je završila na mreži gola Avdukića. U 67. minuti Stokić je topvksi šutirao iskosa sa desne strane sa nekih 15 metara, Hinović je odbio loptu, a odbrana Čelika je to izbacila u korner. Subić je bio neuhvatljiv za odbranu Čelika, sve je sam iskreirao, ušao u kazneni prostor, ali je pucao jako u vanjski dio mreže. Zatim je Subić odlično pripremio šansu Grujiću, čiji udarac brani Hinović, da bi odbijenu loptu rezervista Dujaković poslao visoko preko gola sa udaljenosti od 7 metara.

U 80. minuti Dujaković centrira, Subić glavom šutira ali lopta pogađa Kazazića u glavu i sprečava gotovo siguran pogodak. Dva minuta kasnije gosti umalo nisu kaznili promašaje Borca. Selimović je glavom šutirao, lopta je koji centimetar otišla pored desne stative gola Avdukića.

Ostalo je na kraju 1:0 za banjalučki tim, koji je stvorio veliki broj prilika, ali je na kraju strijepio za vrlo važna tri boda.

U narednom kolu Borac je u srijedu gost Olimpika.

BORAC – ČELIK 1:0

strijelac: 1:0 Subić (32.), stadion: Gradski, gledalaca: 2000, sudija: Ilija Živković (Orašje), žuti kartoni: Žižović, Žeravica, Dujaković (Borac), Pezer, Bureković, Bašić, Mišić (Čelik).

BORAC: Avdukić, Žeravica, Kostić, Ilić (od 72. Dujaković), Bečelić, Pilipović, Đajić, Grujić (od 88. Jović), Stokić, Subić, Žižović (od 70. Radinović).

ČELIK: Hinović, Bašić, Simić (od 77. Popović), Pezer, Alispahić (od 66. Kavazović), Bureković, Dedić, Selimović, Kazazić (od 86. Duvnjak), Mišić, Kojić.