Objavljeno: 22.09.2014. u 0:21

SUBIĆEV GOL PRESUDIO MOSTARCIMA

U 8. kolu BH Telekom Premijer lige BiH fudbaleri Borca su ugostili aktuelnog šampiona ekipu Zrinjskog. Nakon pobjede u Foči i plasmana u osminu finala Kupa izabranici Vinka Marinovića su sa mnogo samopouzdanja ušli u ovaj meč.

Već u petoj minuti Subić je odlično pronašao Stokića, koji sa 12 metara šutira preko gola. Gosti su preko Šćepanovića prvi put zaprijetili, ali je njegov udarac iz velike udaljenosti otišao pored gola Avdukića.

U 23. minuti Ilić je pogodio mrežu Mostaraca, ali prethodno je njegov asistent, Subić, bio u nedozvoljenoj poziciji, pa je gol poništen. Stojkić je u 29. minuti prošao po lijevoj strani i ubacio loptu na peterac, gdje se najbolje ne snalazi Simeunović.

Bilo je to sve vrijedno pomena u prvom poluvremenu, da bi nastavak utakmice počeo na najbolji mogući način za Borac. Žižović je pronašao Subića na lijevoj strani, ovaj se sjurio prema kaznenom prostoru gostiju i odmjerenim udarcem sa 13 metara iskosa matirao Dujkovića.

Samo što su krenuli s centra fudbaleri Zrinjskog mogli do izjednačenja. Udarac Stojkića poslije proigravanja Đurića je zaustavio Avdukić. Zatim je Crnov isprobao šut sa linije šesnaesterca, ali je lopta završila pored desne stative gola Avdukića.

U posljednjim trenucima susreta Simeunović je pogodio prečku, a odbijenu loptu Radeljić ne uspijeva pospremiti u gol. Ostalo je 1:0 za Borac, a sa ova tri boda Banjalučani su došli na diobu petog mjesta na prvenstvenoj tabeli.

BORAC – ZRINJSKI 1:0 (0:0)

Stadion: Gradski u Banjaluci. Gledalaca: 3.000. Sudija: V. Bjelica (I. Sarajevo). Strijelci: Subić u 46. minuti. Žuti kartoni: Grujić, Žižović, Stokić (Borac), Radulović (Zrinjski).

BORAC: Avdukić, Bečelić, Jevtić, Kostić, Pilipović, Žeravica, Grujić (od 83. minute Savić), Ilić (od 77. minute Dujaković), Subić, Žižović (od 88. minute Predragović), Stokić.

ZRINJSKI: Dujković, Radulović, Graovac, Simeunović, Crnov, Šćepanović (od 69. minute Kordić), Blaić, Stojkić, Nikolić, Katanec, Đurić (od 69. minute Stojanović).