Objavljeno: 06.03.2016. u 0:21

TEŽAK PORAZ BORCA OD ”VUKOVA”

Fudbaleri Borca upisali su težak poraz, rezultatom 3:0, u 20. kolu Premijer lige BiH u duelu sa sarajevskim Olimpikom, direktnim konkurentom u borbi za opstanak u eliti, čime su se udaljili od svog prioritetnog, gore navedenog cilja. Imali su fudbaleri u crveno-plavom taboru velika očekivanja pred ovaj meč, međutim na terenu je malo toga primijenjeno da bi se odnijeli bodovi sa Otoke.

Prolaznu ocjenu može da dobije samo prvih 25 minuta, u kojima je Borac dva puta zaprijetio golu Dejana Bandovića. Prvo su u 12. minutu, nakon centaršuta Maletića sa desne strane, u skoku su pred domaćim golom bili kapiten Raspudić i Mance, zahvatili glavom loptu, ali je istu odbrana Olimpika izbacila sa gol-linije. Deset minuta kasnije, Redžić je centrirao, Milosavljev glavom zahvatio loptu, ali nije šutirao dovoljno precizno da savlada Bandovića.

Samo sedam minuta nakon toga Olimpik je iz prve prave prilike stigao do vođstva, od kojeg Janjićevi izabranici nisu uspjeli da se oporave: Radović je, naime, centrirao sa lijeve strane, lopta je stigla do Hebibovića, koji centrira ka kapitenu domaće ekipe Muharemovića, koji koristi grešku Borčevog golmana Ružića i glavom šalje loptu pod prešku Borčevog gola.

U 55. minutu Borisu Raspudiću je, kao posljednjem igraču odbrane, pokazan direktni crveni karton nakon prekršaja nad Emirom Hadžićem i već tada je, praktično, bilo jasno da će Janjićevi puleni teško doći do povoljnog ishoda kojem su se nadali pred polazak u Sarajevo. Brojčanu nadmoć na terenu igrači Milomira Odovića iskoristili su u 70. minutu, kada je već spomenuti Hadžić pogodio prečku, a lopta se odbila u polje do Nemanje Anđušića koji pogađa crveno-plavu mrežu.

U 85. minutu domaći su postavili konačan rezultat, kada je nakon kornera Ružića matirao štoper domaćih Dejan Uzelac. Između tog i drugog pogotka, Borac je samo jednom zaprijetio i to nakon jedne odbijene lopte u šesnaestercu Olimpika, poslije koje je Đokić šutirao iz voleja, lopta pogodila u ruku jednog fudbalera Olimpika, ali u toj situaciji, po Živkovićevoj procjeni, nije bilo penala.

– Meč je bio jako loš po nas. Presjekao nas je prvi gol Olimpika, koji je postignut iz njihove prve izglednije prilike na utakmici. Kasnije je i našem kapitenu pokazan crveni karton, što je definitivno odlučilo utakmicu. Moram da spomenem i teren koji nije bio spreman ni za prijateljsku a kamoli zvaničnu utakmicu, ali time ne želim da umanjim pobjedu domaće ekipe kojoj čestitam na zasluženom trijumfu – rekao je šef stručnog štaba Borca Aleksandar Janjić na konferenciji za novinare održanoj neposredno nakon utakmice.

Fudbalere Borca nakon debakla u Sarajevu sada očekuje prva utakmica četvrtfinala Kupa BiH protiv Željezničara u Banjaluci (srijeda u 18 časova), nakon čega će u subotu u istom terminu, u utakmici 21. kola, dočekati zvorničku Drinu.

OLIMPIK – BORAC 3:0

strijelci: 1:0 Muharemović (29.), 2:0 Anđušić (70.), 3:0 Uzelac (85.), stadion: Otoka, gledalaca: 300, sudija: Ilija Živković (Orašje), žuti kartoni: Milović, Handžić (Olimpik), crveni karton: Raspudić (Borac, 55. minut).

OLIMPIK: Bandović, Milović, Radović, Vukomanović, Regoje, Brković, Muharemović, Hadžić (od 87. minuta Mahović), Hebibović (od 64. minuta Anđušić), Uzelac, Handžić (od 73. minuta Karić). Trener: Milomir Odović.

BORAC: Ružić, Redžić, Milosavljev (od 60. minuta Vidović), Kiso, Jović (od 76. minuta Predragović), Raspudić, Rajović, Bečelić, Đokić, Mance, Maletić (od 46. minuta Đilas). Trener: Aleksandar Janjić.