Objavljeno: 19.11.2012. u 19:58

TRAVNIK – BORAC 1:1

Fudbaleri Borca nisu uspjeli da se iz Travnika vrate sa cijelim plijenom. Iako su najavljivali da će odnijeti tri boda sa Pirote izabranici Slobodana Starčevića su se na kraju zadovoljili remijem, iako je utakmica obilovala prilikama i ne bi bilo nezasluženo da su jedni ili drugi upisali pobjedu.

Već u 5. minuti Žarić je odlično izveo aut sa lijeve strane, Krunić povratnom loptom uposlio Ognjena Radulovića koji sa nekih 15 metara šutira u dobro postavljenog Fejzića. Uzvratio je Kovačević iz velike daljine, ali je bio neprecizan.

Najbolju priliku za domaće propušta centarfor Popović, koji neometan sa 12 metara šutira pored gola Avdukića. Svoj šut isprobao je i Redžepi dvije minute kasnije, međutim bio je to samo lak plijen za Borčevog golmana.

I onda dvije idealne šanse za Banjalučane. Poslije asistencije Kantara ljevonogi Radulović pokušava lob udarcem da matira Fejzića, koji odličnom paradom izbacuje loptu u korner. Iz tog kornera Raspudić se našao u situaciji da svom timu donese vođstvo, ali sa svega pet metara glavom šalje loptu preko gola. Do kraja prvog poluvremena Krunić je nakon solo akcije na desnoj strani uposlio Aleksandra Radulovića, koji slabo šutira sa ivice šesnaesterca.

Početak drugog dijela pripao je domaćinu, koji je u 53. minutu stigao do prednosti. Poslije greške odbrane Banjalučana najprisebniji je bio Nebojša Popović, koji je savladao nemoćnog golmana Borca. Samo dva minuta kasnije Travnik je mogao da udvostruči prednost, kada je Adnan Kovačević pogodio stativu.

Najljepša akcija viđena je u 67. minuti poslije centaršuta Laštra izvrsni Redžepi hvata makazice, ali je zamalo bio neprecizan.

U 73. minutu kapiten Travnika Nihad Ribić je zaradio drugi žuti karton, što su igrači Borca iskoristili i već dva minuta kasnije stigli do izjednačenja. Vedran Kantar se odlično snašao u kaznenom prostoru i iskosa sa desne strane pogađa bliži ugao za 1:1. Nakon toga se igra rasplamsala i fosti mogu da žale za tri propuštene prilike u kojima su se našli Kunić, čiji udarac je Fejzić krajnjim naporom izbacio u korner, te Kantar i Raspudić, čiji su udarci završili iznad gola. U 90. minutu Popović je bio sam pred Avdukićem, ali je golman Banjalučana uspio da zaustavi njegov šut.

– Ne znam poslije ovog rezultata da li da budem zadovoljan jednim bodom ili ne. Kad sve saberem, bila je ovo čudna utakmica, u kojoj smo mi loše počeli, a onda smo u finišu prvog dijela uspjeli da preuzmemo igru u svoje ruke. Poslije primljenog gola dugo nam je trebalo da se vratimo u igru, a pomoglo nam je isključenje Ribića. Na kraju smo imali i sreće, pa je neriješen rezultat možda i najrealniji ishod – naglasio je šef stručnog štaba Borca Slobodan Starčević.

Stadion: „Pirota“ u Travniku. Gledalaca: 600. Sudija: Radoslav Vukasović (Trebinje). Žuti kartoni: Mišić, Ribić, Terzić, Kovačević (Travnik), Bašić, Kantar, Grahovac (Borac). Crveni karton: Nihad Ribić (Travnik) u 73. minutu. Strijelci: 1:0 Popović u 56, 1:1 Kantar u 76. minutu.

TRAVNIK: Fejzić, Terzić, Mišić, Ribić, Kovačević, Zatagić (od 70. minuta E. Varupa), Popović, Redžepi, Simeunović (od 87. minuta Čurić), Laštro, Tabaković (od 84. minuta Karić).

BORAC: Avdukić, A. Radulović, Bašić, Teinović (od 61. minuta Grahovac), Dugić (od 70. minuta Kunić), Raspudić, O. Radulović (od 61. minuta Žižović), Kantar, Trivunović, Žarić, Krunić.