Objavljeno: 06.11.2010. u 23:14

TRAVNIK – BORAC 1:2

Naš tim je nastavio seriju odličnih rezultata nanijevši prvi poraz ekipi Travnika na domaćem terenu.

Prvu priliku na utakmici su imali naši fudbaleri i to u 6. minutu utakmice kada je Mikić šutirao iz slobodnog udarca, ali golman gostiju Adilović je bio siguran. U nastavku poluvremena loptu u svom posjedu su više imali domaći fudbaleri, koji su i zaprijetili nekoliko puta. U 24. minutu šutirao je Varupa ali odlični Avdukić se istakao. To je ponovio i nekoliko minuta kasnije kada je šutirao je Čurić.

Dobru priliku u 33. minutu nije iskoristio Stajić nakon što ga je uposlio Trivunović. Ipak pred sam kraj prvog poluvremena, tačnije u 44. minutu kada domaćini gube loptu na srediti terena, Nikolić dobro šutira a lopta se odbija do Maletića koji je posprema u mrežu na radost oko 150 najvatrenijih pristalica Borca.

Naši fudbaleri su u drugom poluvremenu preuzeli potpunu kontrolu nad utakmicom i već u 46. minutu udvostručili prednost. Strijelac za 2:0 bio je kapiten Vule Trivunović nakon brzog kontra napada. U 57. minutu Stevo Nikolić se našao u dobroj šansi ali nije uspio savladati Adilovića. Borac je rutinski privodio utakmicu kraju, međutim u sudijskoj nadoknadi Travnik je uspio da postigne pogodak za konačnih 1:2, te tako prekine dugi niz Borca bez primljenog gola.

Ovom pobjedom Borac je i dalje ostao na vrhu Premijer lige, a sljedeću utakmicu igraće na Gradskom stadionu 13. novembra. u derbiju kola protiv ekipe Željezničara.