Objavljeno: 02.10.2016. u 12:58

TREĆI REMI BORCA U PRVOJ LIGI RS

Banjalučki Borac zabilježio je juče treći neriješen rezultat u tekućoj sezoni odigravši u Foči meč bez golova sa domaćom Sutjeskom. Podsjetimo, prethodno su crveno-plavi podijelili bodove sa Slavijom u prvom kolu (1:1) i Podrinjem u petoj prvenstvenoj rundi, kada se takođe mreže nisu tresle.

Klub iz Platonove ulice na stadionu kraj Ćehotine je od 18. minuta igrao sa igračem više nakon što je glavni sudija Velimir Drinić iz Modriče put u svlačionicu pokazao Vladimiru Radoviću, koji je u 15. minutu, po Drinićevoj odluci, prvo zaslužio žuti karton nakon prekršaja nad Aleksandarom Malbašićem, da bi samo tri minuta kasnije uslijedila i druga javna opomena Radoviću zbog prigovora. U 83. minutu sa deset fudbalera na terenu je ostao i Borac nakon što je isključen Nemanja Vejnović, koji je u 56. minutu faulirao Neđu Šuku i za taj start dobio žuti karton, a potom, sedam minuta prije kraja utakmice, i Borislava Cicovića.

Nakom devet kola Borac je i dalje prvi, sa 18 bodova, drugi je Rudar Prijedor sa 17, dok trećeplasirana Zvijezda 09 ima 15 bodova.

U narednom kolu Borac će na Gradskom stadionu ugostiti sastav zvorničke Drine, a prije tog meča, u srijedu, sa ekipom Lokanja odmjeriti snage u osmini finala Kupa RS.

SUTJESKA – BORAC 0:0

stadion: Gradski u Foči, gledalaca: 200, sudija: Velimir Drinić (Modriča), žuti kartoni: Mojović, Radović, N. Drakul, Đoković, Šuka, R. Drakul, Cicović (Sutjeska), Guzina, Vejnović (Borac), crveni kartoni: Vladimir Radović (Sutjeska, 18. minut), Nemanja Vejnović (Borac, 83. minut).

SUTJESKA: Petrović, N. Drakul, Mrgud, Cicović, Đoković (od 78. Sekulović), Mojović (od 85. Božović), Šuka, Ivanović, Radović, Danilović (od 90. Elez), R. Drakul. Trener: Srđan Bajić.

BORAC: Avdukić, Vejnović, Malbašić (od 46. Zekanović), Erić, Dujković, Raspudić, Antić (od 74. Radoja), Guzina, Delić, Danilović (od 65. Kiso), Bečelić. Trener: Vlado Jagodić.