Objavljeno: 17.09.2016. u 20:23

TRI GOLA IVANA DELIĆA ZA LIDERSKU POZICIJU

Fudbaleri Borca savladali su ekipu Rudar Prijedora u gradu na Sani rezultatom 2:3 i na taj način uspjeli u namjeri da već nakon gostovanja „rudarima“ zasjednu na lidersku poziciju. Junak utakmice na prijedorskom Gradskom stadionu danas je bio Ivan Delić, koji je postigao sva tri gola za naš tim i to u 24, 52. i 80. minutu.

Do prve promjene na semaforu došlo je u 14. minutu: Dejan Popović nespretno je intervenisao pred golom Asmira Avdukića i glavom poslao loptu u vlastitu mrežu. Deset minuta kasnije u šesnaestercu domaće ekipe srušen je Armando Mance, a penal je u gol pretvorio spomenuti Delić. Ipak, do odlaska na odmor Rudar je ponovo stigao do prednosti i to preko Ognjena Jaćimovića, a nakon asistencije Bojana Burazora.

U 52. minutu stvari su ponovo vraćene na početak: Delić je na desnoj strani prevario svog čuvara i silovitim udarcem matirao Nemanju Petrovića. Deset minuta prije kraja, nova majstorija crnogorskog fudbalera: fauliran je Srđan Bečelić na 20-ak metara od gola, a odgovornost je na sebe preuzeo fudbaler koji je ovog ljeta u redove Borca stigao iz Mladosti iz Velike Obarske i sjajno pogodio.

U narednom, osmom kolu, Borac će na Gradskom stadionu u Banjaluci ugostiti imenjaka iz Šamca. Utakmica se igra sljedeće subote od 18 časova.