Objavljeno: 26.08.2013. u 0:32

TRIJUMF BORCA ZA PRVO MJESTO

Fudbaleri banjalučkog Borca savladali su u Bijeljini ekipu Mladosti iz Velike Obarske rezultatom 2:3 i nakon pet kola zasjeli na prvo mjesto na tabeli sa 11 bodova. Nakon 15 minuta meča domaćin je stekao dva gola „viška“, međutim Borac do odlaska na odmor smanjuje zaostatak, a u drugih 45 minuta postiže još dva gola za nastavak niza bez poraza u tekućem prvenstvu.

Domaći fudbaleri stiću do prednosti u 12. minutu preko svog najboljeg igrača, kapitena Aleksandra Vasića, koji pogađa desni gornji ugao Avdukićevog gola. Samo tri minuta kasnije već je 2:0 za Mladost; ovog puta Vasić je asistent, a strijelac Dragiša Komarčević. Nakon prodora po desnoj strani, kapiten Mladosti odigrava povratni pas za Komarčevića, koji sa pet metara matira Avdukića.

Od tog trenutka Borac se trgao, kontrolisao igru i stigao do 2:1 u 25. minutu. Korner je izveo Grujić, odbrana domaćih za kratko otklonila opasnost, a na 20 metara od gola lopta stiže do Đelmića, koji prizemnim udarcem uspijeva da savladala Bojana Tripića. Mogao je Borac do izjednačenja i u prvom dijelu, ali je Đelmić, nakon pasa Subića, šutirao preko gola.

U 50. minutu Borac stiže do izjednačenja: Subić odlično upošljava Stokića, koji iskosa sa lijeve strane pogađa dalji ugao Tripićevog gola. Samo 60 sekundi kasnije novi gol za Borac: centaršut sa desne strane uputio je Đelmić, a najviši u kaznenom prostoru domaćih bio je Stokić koji glavom pogađa mrežu gola Mladosti za konačnih 2:3.

U narednom kolu Borac na Gradskom stadionu, u nedjelju sa početkom u 19 časova (direktan prenos na Areni sport) dočekuje bijeljinski Radnik, koji je u ovom kolu remizirao (2:2) sa Željezničarom u Sarajevu i tako pomogao Borcu da nakon pet kola zauzme lidersku poziciju.

MLADOST – BORAC 2:3 (2:1)

strijelci: 1:0 Vasić (12.), 2:0 Komarčević (15.), 2:1 Đelmić (25.), 2:2 Stokić (50), 2:3 Stokić (51.)

stadion: Gradski u Bijeljini