Objavljeno: 09.04.2017. u 7:00

TRIJUMF ”CRVENO-PLAVIH” U ZVORNIKU

Fudbaleri Borca stigli su do nove pobjede u okviru Prve lige Republike Srpske savladavši u Zvorniku domaću Drinu rezultatom 1:2 (0:1). Crveno-plavi su na stadionu kraj Drine prvi put vadili loptu iz svoje mreže u prvenstvu otkako na trenerskoj klupi sjedi Vule Trivunović, pa samim tim, golman Borca Asmir Avdukić nije uspio da nastavi put ka obaranju rekorda po nesavladivosti u ligaškim takmičenjima u BiH, koji je do ovog kola iznosio 1111 minuta (rekorder Dalibor Kozić sa 1260 u sezoni 2010-11).

Avdukićeva mreža je mirovala do 63. minuta, kada je Nikola Mazić izjednačio rezultat. Prethodno je u ranoj fazi utakmice prednost Borcu, u sedmom minutu, donio Petar Kunić, postigavši svoj prvi gol u proljećnoj polusezoni. Konačan rezultat, u 87. minutu, postavio je Bojan Puzigaća iz jedanaesterca nakon što je prethodno u kaznenom prostoru domaće ekipe strijelac gola za Drinu Nikola Mazić srušio Miloša Đorđevića.

Za spomenuti prekršaj nad Borčevim krilnim napadačem Maziću je pokazan žuti karton, ali mu je odmah zatim pokazan i drugi zbog prigovora na odluku sudije Jove Karića da dosudi jedanaesterac, pa je posljednjih nekoliko minuta Drina odigrala sa 10 fudbalera na terenu.

Pobjedom nad Zvorničanima klub iz Platonove ulice je zadržao prednost od 12 bodova ispred Rudar Prijedora, koji je pred domaćom publikom rezultatom 5:1 savladao Slogu iz Doboja.

U posljednjem kolu pred start Lige za šampiona Borac će na Gradskom stadionu u Banjaluci, sljedeće subote od 16 časova, dočekati sastav Zvijezde 09.