Objavljeno: 09.09.2015. u 23:22

TRIJUMF NA DEBIJU KURĆUBIĆA

U okviru sedmog kola Premijer lige BiH, Borac je pred nešto više od 400 gledalaca savladao ekipu Travnika rezultatom 2:1.

Na debitantskom nastupu, novog stratega crveno-plavih, Petra Kurćubića, Borac je, možemo slobodno reći, igrao onoliko koliko mu treba.

Borac je bio apsolutni favorit u ovom susretu iako to stanje na tabeli i pređašnji rezultati ne govore, međutim nije sve sve  počelo onako kako treba. Do svog jedinog gola na utakmici, Travnik je imao samo jedan šut koji je otišao pored gola, dok je Borac bio nešto koknkretniji.

Ali povremena inicijativa Travnika je urodila plodom, pa je tako gostujuća ekipa u šesnaestoj minuti povela; šut sa vrha šesnaesterca je skrenuo Vidović i prevario golmana Jovića izazvavši muk na gotovo praznom Gradskom stadionu. Međutim, Borac se nije predao i klonuo duhom i već u narednom napadu, Bečelić sjajnim udarcem pogađa stativu.

Sav Borčev trud i ozbiljnija igra krunisani su u dvadesetdevetom minutu kada Ajdin Redžić poravnava rezultat.

Jedanaest minuta kasnije, korner crveno-plavih odlično koristi Siniša Saničanin i dovodi svoj tim u vođstvo.

Drugo poluvrijeme donosi nam nezanimljiv fudbal bez gotovo ikakvih prilika, Borac je lagano čuvao rezultat i privodio meč kraju dok su gosti pokušavali da dođu do boda ali sve akcije su bile zaustavljene.

Borac je ovom pobjedom prekinuo niz slabih rezultata i napravio odličnu uvertiru pred subotnji derbi na Koševu protiv ekipe Sarajeva.

BORAC – TRAVNIK 2:1

strijelci: 0:1 Dudić (16. minut), 1:1 Redžić (29. minut), 2:1 Saničanin (40. minut); sudija: Predrag Stankić (Bijeljina); žuti kartoni: Jović, Redžić, Koljić, Ilić (Borac), Kuadio, Kovač (Travnik).

BORAC: Runić, Vidović, Jandrić, Saničanin, Marjanović (od 85. minute Savanović), Koljić (od 69. minute Ilić), Redžić (od 90. minute Kikić), Radinović, Jović, Bečelić, Jović. Trener: Petar Kurćubić.

TRAVNIK: Čivić, Aleksić (od 46. minute Radosavljević) , Kovač, Smajić, Hasanović, Hasanhodžić, Mekić, Dudić, Šivšić (od 74. minute Anđušić), Kuadio, Nurković. Trener: Almir Memić.