Objavljeno: 09.09.2013. u 10:29

TRIJUMF OFK BEOGRADA U BANJALUCI

Fudbaleri banjalučkog Borca su iskoristili prvenstvenu pauzu kako bi odigrali prijateljski meč sa ekipom OFK Beograda, koja je aktuelnog lidera premijerligaškog karavana ugostila tokom proljeća na Karaburmi i slavila rezultatom 2:0. Trener Borca Dragan Jović nije mogao računati na reprezentativce Avdukića i Grahovca, dok je na drugoj strani Milinković bio lišen usluga Golubovića, Zdjelara, Micevskog i Ivanovića.

Na samom otvaranju domaćin je umalo došao do vođstva. Grujić je pogodio prečku, a u nastavku akcije Stokić je slabo zahvatio loptu. Uzvratio je OFK u 14. minuti preko Perovića, koji je iz slobodnog udarca sa nekih 20 metara šutirao pored gola Đorđića. Kombinacija Raspudića i Đelmića u 18. minuti je završila poluvolejom Borčevog odbrambenog fudbalera, ali nije bilo potrebe da Pavlović interveniše.

Prvi pogodak na susretu malobrojna publika je vidjela u 24. minuti, kada je iskosa sa desne strane Čavrić majstorski pogodio gol za vođstvo gostiju. Pred kraj prvog poluvremena Đelmić je pokušao iz daljine ugroziti Pavlovića, ali se sve završilo na pokušaju. Mogli su i gosti otići na odmor sa ubjedljivijom prednošću, međutim Đorđić je odlično intervenisao nakon udarca Paločevića.

Na startu drugog poluvremena trener Borca je izvršio deset izmjena, na golu je ostao Đorđić, a priliku su dobili mlađi igrači. Pokazali su u prvih nekoliko minuta da posjeduju određeni kvalitet, a da su bili prisebniji, prvenstveno St. Dujaković i Zečević, rezultat je mogao biti izjednačen.

Romantičari su to znali kazniti u 65. minuti, nakon dobro izvedenog kornera Perovića najviši u kaznenom prostoru Borca bio je rezervista Bogavac, koji povećava vođstvo na 2:0.

Samo što su krenuli sa centra domaći su imali dvije sjajne prilike, ali udarce St. Dujakovića i Perovića zaustavio je Čupić. Imao je Perović još jednu šansu da se upiše u listu strijelaca, ali je poslije ubacivanja Siniše Dujakovića glavom sa pet metara šutirao preko gola.

I kada se očekivao kraj susreta St. Dujaković je u maniru rasnog strijelca zatresao mrežu Čupića za konačnih 1:2. Vrijedi izdvojiti navijanje grupe dječaka na sjevernoj tribini. Tokom svih 90 minuta pružali su podršku igračima Borca i dobili zaslužen aplauz od cijelog stadiona.

Ovaj susret je bio odlična provjera za obje ekipe, koje narednog vikenda očekuju prvenstvene oabveze protiv Veleža, odnosno niškog Radničkog.

BORAC – OFK BEOGRAD 1:2 (0:1)

strijelci: 0:1 Čavrić (24.), 0:2 Bogavac (65.), 1:2 St. Dujaković (89.)

stadion: Gradski

gledalaca: 1 000

sudija: Vanja Ajder (Banjaluka)

BORAC: Đorđić, Raspudić, Runić, Žarić, Subić, Radulović, Đelmić, Grujić, Žižović, Žuržinov, Stokić. Još su igrali: Si. Dujaković, St. Dujaković, Komljenović, Šakić, Zečević, Kuzmanović, Predragović, Perović, Kondić, Sapardić

OFK BEOGRAD: B. Pavlović, P. Pavlović, Planić, Vasiljević, Adžić, Gajić, Ješić, Paločević, Perović, Čavrić, Damjanović. Još su igrali: Čupić, Radivojević, Bates, Bogavac, St. Kovačević, Tutnjević, Z. Kovačević, Belić

Pres konferencija predsjednika oba kluba

Prije početka prijateljskog meča između Borca i OFK Beograda novinarima su se obratili predsjednici ovih klubova, Srđan Šuput i Zvezdan Terzić.

Izuzetno nam je drago što možemo ugostiti jednu odličnu ekipu i sjajno organizovan klub kao što je OFK Beograd. U razgovoru sa predsjednikom Terzićem uspjeli smo dogovoriti određene vidove saradnje, koji će biti od koristi za oba kluba. Naša je želja da se kao i OFK Beograd u budućnosti oslanjamo na naše mlade snage, a taj recept smo u velikoj mjeri primijenili i ove sezone, jer smo sa igračkim kadrom koji se uglavnom oslanja na domaće snage trenutno na prvom mjestu u Premijer ligi. Odlično smo primljeni tokom proljeća na Karaburmi i ovo je odlična prilika da popularnim romantičarima uzvratimo za gostoprimstvo.

Borac je predvodnik srpskog fudbala u BiH. Ovo područje je uvijek obilovalo brojnim talentima, uvjerio sam se u to igrajući fudbal na ovom stadionu nebrojeno puta. Posljednju utakmicu sam igrao 1992. godine, završila je 0:0, a od tada se mnogo toga promijenilo. Mi smo stabilizovali naš klub, organizaciono ga podigli na jedan viši nivo, a vidim da se i ovdje dosta toga uradilo po pitanju uređenja stadiona i klupske infrastrukture. Uvijek smo gajili prijateljske odnose sa Borcem, tako će biti i ubuduće, moguće je da u narednom periodu ustupimo neke od naših igrača u FK Borac, ali isto tako želimo da pratimo talente sa ovih prostora i ukoliko budemo u mogućnosti da ih angažujemo.

Na kraju pres konferencije predsjednik Borca Srđan Šuput je uručio dres Borca sa brojem 4 Zvezdanu Terziću, dok je predsjednik OFK Beograda svom kolegi pored plavo bijelog dresa romantičara uručio i klupsku monografiju povodom 100 godina od osnivanja kluba, čiji je autor novinar Sportskog žurnala Mihajlo Todić.