Objavljeno: 04.11.2013. u 22:27

TRIJUMFOM ZAVRŠENA JESENJA POLUSEZONA

Fudbaleri banjalučkog Borca savladali su Travnik rezultatom 1:2 u utakmici posljednjeg, 15. kola prvog dijela šampionata. U preostalih 15 kola Borčevi igrači ulaze sa četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani tim Sarajeva.

Prvih 25 minuta proteklo je u terenskoj inicijativi Travničana, koji su stvorili nekoliko prilika za gol, ali se Avdukićeva mreža nije zatresla. Ipak, i pored pritiska domaćih, prvi je do gola stigao Borac i to preko Žižovića u sudijskoj nadoknadi: strijelac gola i u prošlom kolu sa Leotarom odigrao je dupli pas sa Grujićem i prizemin udarcem matirao Bukvića.

U 65. minutu na 0:2, golom sa ivice šesnaesterca, povosio je Joco Stokić, kojem je to bio deveti gol u šampionatu, čime se izdvojio na prvom mjestu liste strijelaca, da bi konačan rezultat četiri minuta kasnije autogolom postavio Raspudić.

16. kolo na programu je sljedećeg vikenda, kada Borac dočekuje Čelik, ali će Banjalučani prije toga u srijedu (16:30 časova) protiv Zrinjskog odigrati revanš utakmicu osmine finala Kupa BiH.