Објављено: 04.11.2013. у 22:27

ТРИЈУМФОМ ЗАВРШЕНА ЈЕСЕЊА ПОЛУСЕЗОНА

Фудбалери бањалучког Борца савладали су Травник резултатом 1:2 у утакмици посљедњег, 15. кола првог дијела шампионата. У преосталих 15 кола Борчеви играчи улазе са четири бода предности у односу на другопласирани тим Сарајева.

Првих 25 минута протекло је у теренској иницијативи Травничана, који су створили неколико прилика за гол, али се Авдукићева мрежа није затресла. Ипак, и поред притиска домаћих, први је до гола стигао Борац и то преко Жижовића у судијској надокнади: стријелац гола и у прошлом колу са Леотаром одиграо је дупли пас са Грујићем и приземин ударцем матирао Буквића.

У 65. минуту на 0:2, голом са ивице шеснаестерца, повосио је Јоцо Стокић, којем је то био девети гол у шампионату, чиме се издвојио на првом мјесту листе стријелаца, да би коначан резултат четири минута касније аутоголом поставио Распудић.

16. коло на програму је сљедећег викенда, када Борац дочекује Челик, али ће Бањалучани прије тога у сриједу (16:30 часова) против Зрињског одиграти реванш утакмицу осмине финала Купа БиХ.