Objavljeno: 25.08.2017. u 9:51

UBJEDLJIV TRIJUMF BORCA NAD NAPRIJEDOM

Fudbaleri Borca savladali su ekipu Naprijeda rezultatom 8:0 u prijateljskoj utakmici odigranoj na glavnom terenu Gradskog stadiona. Šef stručnog štaba Borca Željko Vranješ priliku u ovoj utakmici, igranoj po principu 2×35 minuta, pružio je rezervistima, a najistaknutiji pojedinac u okršaju sa drugoplasiranim timom Regionalne lige Zapad bio je Petar Kunić, koji je četiri puta zatresao mrežu tima sa Obilićeva.

U 10. minutu crveno-plavi su stekli rezultatsku prednost: u kaznenom prostoru Naprijeda oboren je Miloš Čudić, glavni sudija Nemanja Aleksić pokazao je na bijelu tačku, a siguran izvođač jedanaesterca bio je Petar Kunić. Samo četiri minuta kasnije bilo je 2:0 – Kunić se našao sam ispred golmana Naprijeda Darka Bajića, obišao ga i rutinski zatresao mrežu iza njegovih leđa.

U 18. minutu Kunić je ponovo u šansi: napadaču crveno-plavih asistirao je Omar Pašagić, ali lopta nakon Kunićevog šuta završava pored desne stative Naprijedovog gola. U 23. minutu Ivan Delić i Kunić odigravaju dupli pas, nakon kojeg drugonavedeni šutira, ali ovog puta pored lijeve stative. Posljednju šansu u prvom dijelu zabilježili smo u 31. minutu, kada je Čudić šutirao sa distance, ali čuvar mreže Naprijeda Darko Bajić sjajnom intervencijom izbacio loptu u korner.

U 41. minutu Borac je postigao treći gol: nakon prizemnog centaršuta Čudića sa desne strane, silovito je sa vrha šesnaesterca šutirao Rio Suzuki poslavši loptu pod prečku gola na kojem je u nastavku stajao Bojan Berić. U 49. minutu mreža Naprijeda se zatresla i četvrti put: Pašagić je prošao po lijevoj strani i odigrao prizemnu loptu na peterac za Kunića, koji ne griješi iz ove situacije.

Samo minut kasnije Čudić iz izgledne situacije nakon asistencije Suzukija šutira pored desne stative, da bi u 53. minutu Aleksandar Kondić postigao peti gol za Borac: desni bek našeg tima centrirao je u šesnaesterac, ali je lopta dobila čudnu putanju, prevarila Berića  i završila u golu.

Igrao se 63. minut kada je Borac postigao šesti gol: poslije kombinacije Kunića i Suzukija, lopta je stigla do Miloša Đorđevića koji pogađa iskosa sa desne strane, odmah u narednom napadu viđen je i sedmi gol kada je Čudić ukrao loptu odbrani Naprijeda i uposlio Kunića koji šalje loptu uz desnu stativu, da bi samo minut kasnije bio dosuđen i drugi penal za Borac, kada je u šesnaestercu Naprijeda fauliran Kondić, a jedanaesterac u gol pretvorio Slaviša Maksimović.

BORAC: Trkulja, Pašagić, Ojdanić, I. Danilović, Kondić, Guberac, Burazor, Suzuki, Čudić, Delić, Kunić. Još su igrali: Modić, Đorđević, Batar, Maksimović.