Objavljeno: 27.03.2017. u 21:58

UBJEDLJIVE POBJEDE SVIH MLAĐIH SELEKCIJA

Predpioniri i pioniri Fudbalskog kluba Borac su proteklog vikenda, „zajedničkim snagama“, čak 20 puta matirali golmane Slobode iz Mrkonjić Grada u utakmicama 13. kola Omladinske kvalitetne lige RS, grupa Zapad. Predpionirski tim je 6 puta zatresao mrežu tima sa Luka, dok su pioniri to učinili čak 14 puta i potvrdili lidersku poziciju u šampionatu.

Po dva gola za predpionire Borca postigli su Veljko Rauš (3. i 11. minut) i Aleksandar Gavrić (33. i 54. minut), dok su po jednom precizni bili kapiten Vukašin Daničić (23.) i Igor Trivić (43. minut).

Igrač utakmice u susretu pionira dva kluba bio je trostruki strijelac Stefan Stojičić, koji je bio precizan u 1, 12. i 17. minutu. Po dva puta su pogađali David Čavić (14. i 25. minut), Dejan Javorac (55. i 60. minut) i Milan Božičković (62. i 68. minut), dok su mrežu Slobode pogađali i Marko Kujundžić (32.), Slobodan Vuk Vujmilović (37.), Danijel Šunić (38.), Mihajlo Živković (52.) i Ivan Smiljić (66. minut).

U 14. kolu Omladinske kvalitetne lige RS, grupa Zapad, Borac će dočekati odgovarajuće selekcije Kozare iz Gradiške.

Susret kadeta Borca i novogradske Slobode u okviru 14. kola Omladinske lige BiH, grupa Zapad, obilježio je fudbaler našeg tima Dorian Kuruzović, koji je u pobjedi Borca rezultatom 9:0 učestvovao sa čak 7 golova i učvrstio se na liderskoj poziciji liste strijelaca sa 24 gola. Kuruzović je mrežu Slobode pogađao u 20, 36 (penal), 47, 59, 63, 72. i 74. minutu, dok je dva gola postigao Milan Nenad i to u 56. i 68. minutu.

Juniorski sastav je goste iz Novog Grada savladao rezultatom 6:1. Sloboda je stekla rezultatsku prednost u 10. minutu preko Saše Babića, te sa minimalnom prednošću otišli na odmor između dva poluvremena. Ipak, u drugih 45 minuta, stvari su „legle“ na svoje mjesto: u 52. minutu Miloš Kukić je izjednačio, da bi u intervalu od 68. do 88. minuta igrači Željka Vranješa još pet puta savladali golmana Slobode Damira Krupića: dva puta su pogađali Nemanja Burgić (68. i 88. minut) i Radovan Perišić (80. i 84. minut), dok je jedan gol postigao kapiten Bojan Batar u 73. minutu.

Nakon 14 utakmica kadeti Borca su drugi na tabeli sa 34 boda, dva manje od Rudar Prijedora, dok su juniori ubjedljivo prvi, bez poraza, sa 40 bodova, sedam više od Željezničar Sport tima i Rudar Prijedora.

U narednom kolu kadeti i juniori Borca u derbijima dočekuju Prijedorčane.

PREDPIONIRI

SLOBODA (MG) – BORAC 0:6

stadion: Luke, gledalaca: 30, sudija: Nemanja Malić (Banjaluka), žuti kartoni: – .

SLOBODA (MG): Erdelić, Todorović, D. Galić (od 52. minuta Simetić), M. Đukanović (od 31. minuta Rosić), Đurđević, J. Galić, Skopljak, Aleksić, Nikić (od 31. minuta Ljuboja), Stojčić (od 38. minuta Petković), D. Đukanović (od 31. minuta Kaurin). Trener: Marko Đurović.

BORAC: Vojvodić (od 36. minuta Delić), Bosančić (od 36. minuta Trivić), Penić (od 31. inuta Stanivuković), Makarić, Čobić, Jokić (od 31. minuta Damjanić), Gavrić, Daničić, Rauš (od 31. minuta Samardžija), Vranješ, Ćebić. Trener: Predrag Majkić.

PIONIRI

SLOBODA (MG) – BORAC 0:14

stadion: Luke, gledalaca: 30, sudija: Mario Jelić (Banjaluka), žuti kartoni: – .

SLOBODA (MG): Galić, Savanović, Stupar (od 50. minuta Đukić), Pavlović, Nikić, Novaković (od 36. minuta Kiza), Anđelić, Todorović, V. Kaurin (od 50. minuta Aleksić), G. Kaurin (od 50. minuta Tica), Čulić. Trener: Marko Đurović.

BORAC: Vuković, Živković, Kujundžić (od 40. minuta Jovašević), Bobić (od 40. minuta Račić), Puškar, Grbić, Lugonja, Čavić (od 40. minuta Javorac), Šunić, Vujmilović (od 48. minuta Božičković), Stojičić (od 40. minuta Smiljić). Trener: Dragan Benić.

KADETI

BORAC – SLOBODA (NG) 9:0

stadion: Gradski, gledalaca: 50, sudija: Siniša Ivančević (Banjaluka), žuti kartoni: – .

BORAC: Zeljković, Milojević (od 41. minuta Miladinović), Arsić, Vrebac (od 41. minuta Amidžić), Kuruzović, Nenad, Soldat (od 56. minuta Damjanić), Bosnić, Rogić (od 63. minuta Stojičić), Martić, Javorac (od 63. minuta Vrhovac). Trener: Milorad Bilbija.

SLOBODA (NG): Plavšić, Starčević, Dodig, Nedimović, Novaković, Lukač (od 41. minuta Stupar), Vučen, Salkić, Ćulibrk, Davidović, Vejnović. Trener: Ernest Šabić.

JUNIORI

BORAC – SLOBODA (NG) 6:1

stadion: Gradski, gledalaca: 50, sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš), žuti kartoni: – .

BORAC: Čađo, Preradović (od 84. minuta Jarić), Batar, Banović (od 86. minuta Amidžić), Jagodić, Burgić, Kuzmanović (od 78. minuta Matić), Kukić, Ožegović (od 84. minuta Diljević), Dubravac (od 86. minuta Batos), Perišić. Trener: Željko Vranješ.

SLOBODA (NG): Krupić, Bajrektarević, De. Balaban, Da. Balaban, Ivančević, Babić, Dubajić, Ivičić, Adamović, Bajraktarević, Rajilić. Trener: Milorad Inđić.