Objavljeno: 24.04.2017. u 0:35

USPJEŠAN START BORCA U LIGI ZA ŠAMPIONA

Fudbaleri Borca savladali su ekipu Kozare iz Gradiške rezultatom 3:2 u prvom kolu Lige za šampiona Republike Srpske. Izabranici Vuleta Trivunovića su teže nego što se očekivalo stigli do trijumfa nad mladim timom iz Gradiške, koji je na banjalučkom Gradskom stadionu dokazao da se sasvim zasluženo našao među šest prvoplasiranih ekipa u šampionatu te crveno-plavu odbranu matirao dva puta u Platonovoj ulici (posljednji je to učinio Vitez u 30. kolu Premijer lige u prošloj sezoni).

Borac je do vođstva stigao u 25. minutu, pretvorivši prvu stopostotnu akciju u gol: sa lijeve strane je u kazneni prostor gostiju centrirao Bojan Puzigaća, a na pravom mjestu se našao Petar Kunić, koji rutinski matira golmana Kozare Stefana Đakušića. Samo pet minuta kasnije, Kozara je bila u prilici da preko nekadašnjeg člana Borca Ognjena Škorića stigne do izjednačenja, ali je lopta nakon solo-akcije i šuta krilnog napadača gostiju otišla pored lijeve stative Avdukićevog gola.

Nakon 9 minuta igre u nastavku, Kozara je, ipak, zatresla Avdukićevu mrežu; tekla je akcija po desnoj strani, koju je preciznim udarcem završio Aleksandar Popović.

U 66. minutu sa desne strane je pred gol Kozare centrirao Aleksandar Kondić, ali Kunić ne uspijeva da zahvati loptu glavom na željeni način i ista odlazi preko prečke. Ipak, pet minuta kasnije, rezultatska prednost je ponovo na crveno-plavoj strani: nakon pasa Bojana Puzigaće, do lopte na ivici kaznenog prostora nije stigao Kunić, ali jeste Predrag Zekanović nakon lijeg šuta se lopta od stative odbija u Đakušićevu mrežu.

Igrao se 76. minut kada je Kozara ponovo primorala fudbalere Borca da vade loptu iz svoje mreže: ovog puta, nakon akcije po lijevoj strani, na udarac se na vrhu šesnaesterca odlučio već gore spomenuti Škorić koji pogađa suprotni ugao Borčevog gola.

Ipak, golom u 88. minutu klub iz Platonove ulice stiže do 18. prvenstvene pobjede; Puzigaća je izveo aut sa lijeve strane, Gedeon Guzina glavom prebacio loptu na suprotnu stativu do Zekanovića čiji šut Đakušić brani, međutim u nastavku akcije se odlično snalazi Kukić i postavlja konačan rezultat.

Devet kola prije kraja šampionata Borac ima 15 bodova više u odnosu na drugoplasirano Podrinje iz Janje, sa kojim će crveno-plavi odmjeriti snage u srijedu, u meču 2. kola Lige za šampiona. Ekipa iz Janje je rezultatom 0:1 savladala Tekstilac u Derventi, iskoristivši na taj način poraz Rudar Prijedora u Zvorniku (2:1), te su Prijedorčani sada treći sa 41 bodom.

Bez Puzigaće na Podrinje

Inače, meč sa Podrinjem će zbog tri akumulirana žuta kartona propustiti Bojan Puzigaća. Sa druge strane, u ekipu se, nakon odrađene suspenzije iz istog razloga, vraća kapiten Boris Raspudić.

BORAC – KOZARA 3:2 (1:0)

strijelci: 1:0 Kunić (25.), 1:1 A. Popović (54.), 2:1 Zekanović (72.), 2:2 Škorić (76.), 3:2 Kukić (88.), stadion: Gradski, gledalaca: 1000, sudija: Rajko Đorđić (Bijeljina), žuti kartoni: Radoja, Puzigaća, Kunić (Borac), Ognjen Petrović, A. Popović (Kozara).

BORAC: Avdukić, I. Danilović, Ojdanić, Puzigaća, Radoja, Kunić (od 83. minuta Kukić), Radulović, Delić (od 83. minuta Burazor), V. Danilović (od 83. minuta Guzina), Zekanović, Kondić. Trener: Vule Trivunović.

KOZARA: Đakušić, Bunić, Ognjen Petrović, Makitan, A. Popović, Majdanac, Škorić, Marin, Aljetić, S. Popović (od 46. minuta Glišić), Ognjen Petrović (od 67. minuta Majetić). Trener: Velimir Stojnić.