Objavljeno: 30.07.2017. u 20:20

VELIKAN POKORIO GABELU ZA PRVO MJESTO NA TABELI!

Fudbaleri Borca upisali su danas drugu pobjedu u novoj sezoni Premijer lige BiH savladavši u Gabeli ekipu GOŠK-a rezultatom 0:1, pa će tako crveno-plavi u meč trećeg kola, koji igraju u nedjelju, 6. avgusta, na Gradskom stadionu protiv Mladosti ući kao prvoplasirani tim elitnog takmičenja!

Jedini gol na današnjoj utakmici viđen je u 30. minutu, kada je mrežu koju je branio nekadašnji čuvar mreže Borca Dalibor Kozić zatresao Mladen Veselinović. Uroš Mirković se nekadašnjem članu tuzlanske Slobode revanširao za asisteciju iz prvog kola i meča sa Čelikom, te uputio idealan centaršut sa desne na lijevu stativu, a omaleni krilni napadač našeg tima neometano šutira glavom i postiže svoj debitantski gol u zvaničnim utakmicama za Borac.

Prije vodećeg gola, ekipa GOŠK-a je dva puta ozbiljno zaprijetila “jedinici” Velikana iz Platonove Asmiru Avdukiću. Desilo se to prvo u 11. minutu, kada je Mile Pehar izašao sam ispred Avdukića, ali potom i šutirao pored lijeve stative crveno-plavog gola, dok je u 29. minutu Miljenko Bošnjak izveo korner sa lijeve strane, mladi Petar Dodig slabo zahvatio loptu glavom, a Mirsad Ramić propustio priliku da pritrči i stigne do lopte.

Deset minuta nakon pogotka, Borac je umalo udvostručio prednost: slobodan udarac je sa 25 metara od gola izveo Goran Galešić, lopta je pogodila živi zid i odbila se do Bojana Puzigaće koji silovito šutira, ali pogađa prečku.

Od 46. do 60. minuta puleni Slavena Muse nisu uspjeli da ozbiljnije zaprijete golu Borca, ali su zato u posljednjih trideset minuta potisnuli igrače Željka Vranješa na svoju polovinu, prijeteći, ponajviše, po desnoj strani terena. Prvo su u 61. minutu kombinovali Ramić i Pehar, ali se lopta srećno odbila do Avdukića, da bi samo četiri minuta kasnije Elvir Čolić izveo korner sa desne strane, ali već spomenuti dvojac Gabljena iz prethodne šanse ne stiže do lopte.

Od 78. minuta Borac je igrao sa 10 fudbalera na terenu s obzirom da je drugi žuti karton, zbog simuliranja, pokazan strijelcu vodećeg gola iz meča sa Čelikom i večerašnjem asistentu Urošu Mirkoviću, koji se u kaznenom prostoru domaćih našao u duelu sa bivšim igračem Veleža Amirom Zoljom. Prošlosezonski član Krupe je pao u šesnaestercu, ali je glavni sudija Irfan Peljto procijenio da je Mirković simulirao te mu pokazao put u svlačionicu.

Borac je uspješno, sa igračem manje na terenu, do kraja odbio sve napade domaćih, ali i uspio da zaprijeti dva puta. Desilo se to u 87. minutu, kada je Bojan Puzigaća sa 22-23 metra, iskosa sa lijeve strane, izveo slobodan udarac, a Dalibor Kozić odlično intervenisao, da bi se u posljednjim sekundama nakon kontranapada u šansi našao Petar Kunić, ali je Kozić uspio da “iščupa” svoj tim i odbrani “zicer” napadaču crveno-plavih.

Nakon dva kola, jedine ekipe sa maksimalnim brojem bodova su Borac, Mladost i Zrinjski, ali je prošlosezoski šampion Republike Srpske na liderskoj poziciji zbog najboljeg omjera postignutih i primljenih golova (Borac 3:0, Mladost i Zrinjski 3:1). Već sada sa sigurnošću možemo da kažemo da nas 6. avgusta od 20 časova očekuje spektakl u Platonovoj 6 i da će Gradski stadion biti ispunjen do posljednjeg mjesta!

GOŠK – BORAC 0:1 (0:1)

strijelci: 0:1 Veselinović (30.), stadion: Perica Pavlović, gledalaca: 600, sudija: Irfan Peljto (Sarajevo), žuti kartoni: Čolić (GOŠK), Mirković, Danilović (Borac), crveni karton: Uroš Mirković (Borac, 78. minut).

GOŠK: Kozić, Čolić, Bošnjak (od 66. minuta Ereiz), Odak, Mišić, Pehar (od 64. minuta Anković), Đajić, Brajković, Ramić, Dodig (od 80. minuta Vego), Kobiljar. Trener: Slaven Musa.

BORAC: Avdukić, Galešić (od 85. minuta Kunić), Puzigaća, Dujaković, Raspudić, Karić, Danilović (od 70. minuta Radulović), Janičić (od 39. minuta Ojdanić), Veselinović, Mirković, Guberac. Trener: Željko Vranješ.