Objavljeno: 16.09.2013. u 11:44

VISOK PORAZ BORCA U VRAPČIĆIMA

Fudbaleri Veleža, u derbiju kola, ostvarili su ubjedljivu pobjedu nad Borcem. Prvo poluvrijeme nije nagovještavalo visoku pobjedu „rođenih“, jer se igra uglavnom odvijala između dva šesnaesterca. Prvu priliku Velež bilježi u 20 sekundi meča, kada Maletić iskosa šutira, ali je lopta otišla pored gola.

Borac uzvraća u 12. minuti, kada Stokić iz povoljne pozicije šutira, ali je Oštraković na mjestu. Isti igrač je u gol prilici u 28. minuti, kada je ponovo Oštraković odlično reagovao i sačuvao svoju mrežu. Finiš prvog dijela protiče u znaku napada fudbalera Borca, ali je Zolj u posljednji trenutak otklonio opasnost.

U nastavku potpuno drugačija slika na terenu. Velež je zaigrao brže i agresivnije, a takav pristup mogao se isplatiti odmah na početku. U 47. i 48. minuti „sportski dvoboj“ imali su Ramović i Avdukić. Prvo je u 47. minuti Ramović šutirao sa nekih 7-8 metara, a Avdukić fantastično reagovao i spasio mrežu. Minut kasnije, nešto nepovoljnija situacija za napadača Veleža, ali je ipak uslijedio šut. Avdukić je ponovo bio na mjestu.

U 62. minuti domaći dolaze u vođstvo. Letić je bio asistent, Ćemalović je odlično reagovao i glavom loptu pospremio u mrežu. Veležovi igrači kao da su dobili „krila“ i uraganski kreću prema golu Borca. Hajdarović dva puta prolazi i šutira, ali prvi put brani Avdukić, a drugi put lopta odlazi preko gola. Kruna dobre igre dolazi u 71. minuti. Letić je izveo korner, Merzić prebacio loptu u središte šesnaesterca gostiju, a Ramović ovaj put „dobija bitku“ sa golmanom Borca i povećava vođstvo svoje ekipe. Nedugo nakon toga Raspudić pogađa prečku, a onda je Avdukić ponovo morao po loptu u mrežu. Ramović je asistirao Hajdaroviću, a ovaj postavlja konačnih 3:0.

U narednom kolu, u subotu od 19 časova, Borac će ugostiti ekipu Zrinjskog.

VELEŽ – BORAC 3:0 (0:0)

Stadion: Vrapčići u Mostaru.

Gledalaca: 1000.

Glavni sudija: Goran Paradžik (Ljubuški)

Žuti kartoni: Ramović, Zolj, Jusufbašić (Velež), Đelmić (Borac).

Crveni karton: Đelmić (Borac).

Strijelci: 1:0 Ćemalović (62), 2:0 Ramović (71), 3:0 Hajdarović (79).

VELEŽ: Oštraković, Zvonić, Majkić, Zolj, Okić, Ćemalović (od 69. minute Jusufbašić), Hebibović (od 32. minute Kodro), Merzić, Letić, Ramović, Maletić (od 46. minute Hajdarović).

BORAC: Avdukić, Radulović, Žižović (od 72. minute Perović), Runić, Stokić, Raspudić, Đelmić, Subić, Petrović, Žuržinov (od 46. minute St. Dujaković), Grujić (od 46. minute Grahovac).