Objavljeno: 21.10.2010. u 11:43

ŽELJEZNIČAR – BORAC 3:0

Aktuelni osvajač Kupa BiH, banjalučki Borac, eliminisan je u osmini finala najmasovnijeg takmičenja. Poslije 0:0 na Gradskom stadionu izabranici Vlade Jagodića poraženi su u revanšu od Željezničara sa 3:0.

Sarajlije su od početka susreta bile bolji rival. Zajko Zeba je u 29. minutu pogodio spoljni dio mreže. Pet minuta kasnije Edin Višća vratio je loptu do Zebe, koji je šutirao sa 13 metara, ali je golman Banjalučana Asmir Avdukić izbio u korner. U 40. minutu ponovo je pokušao Zeba, međutim njegov šut sa 20 metara završio je tik iznad prečke. U 45. minutu mreža Borca načeta je poslije 948 minuta. Golu je prethodio nepostojeći prekršaj na desnoj strani. Slobodan udarac izveo je Mirsad Bešlija, Milan Ćulum je glavom poslao loptu ga kolu, a ona je ispala Avdukiću iz ruke, tako da Semiru Kerli nije bilo teško da je skrene u praznu mrežu.

U nastavku prvi je zaprijetio Željezničar. Bilo je to u 58. minutu kada je šut Višće sa 25 metara Avdukić skrenuo u korner. Četiri minuta kasnije centaršut Darka Maletića sa desne strane pogodio je prečku. U 64. minutu domaći su udvostručili prednost. Na odbijenu loptu na nekih 20 metara natrčao je Ćulum i savladao Avdukića. U posljednjim trenucima susreta Željezničar je došao i do trećeg gola. Lazar Popović je uputio centaršut sa lijeve strane u peterac, a na loptu je natrčao Elvir Čolić i pogodio za konačnih 3:0.

Sljedeću utakmicu naš klub igra već prekosutra u Sarajevu, a protivnik je ekipa Olimpika.