Objavljeno: 11.04.2012. u 20:18

ZRINJSKI – BORAC 1:0

Iako oslabljeni neigranjem četvorice standardnih prvotimaca fudbaleri aktuelnog šampiona nisu bili inferiorni. Pokušali su u nekoliko navrata ugroziti gol Melhera, ali nisu uspjeli zatresti njegovu mrežu. Zrinjski je zaprijetio već u 8. minuti kada je udarac Bibića sa gol-linije izbacio Žarić. Samo dvije minute kasnije, nakon jedne ubačene lopte u kazneni prostor domaćih, Raspudić kasni, pa je odlična šansa za Borac ostala neiskorišćena. Još jednom je Bibić bio u situaciji da savlada Antolovića, ali je njegov udarac završio pored gola. Isti igrač je asistirao za jedini pogodak na meču. Sjajno je ubacio iz prekida a Džidić bježi odbrani Borca i glavom matira Melhera.

Početkom drugog poluvremena Borac je uspostavio terensku ravnotežu, a od 67. minute Banjalučani su imali igrača više, jer je Ivešić zaradio crveni karton. Borac do kraja susreta nije uspio doći do gola, iako je Grahovac u 90. minuti imao dobru priliku koju nije iskoristio, pa je ostalo 1:0. Tri važna boda za popularne Plemiće, sa kojima su ostali u trci za jedno od mjesta koja vode na evropsku scenu. Borac u narednom kolu dočekuje Olimpik i pobjeda je neophodna da bi se ostvario zacrtani cilj prije početka sezone.

Čestitke Zrinjskom na zasluženoj pobjedi, ali da je bilo i obrnuto, ne bi bilo nezasluženo. U drugom poluvremenu samo pokušali napasti, ali obzirom da na klupi nismo imali nijednog pravog napadača, koji bi mogao preokrenuti tok igre, naši napadi su bili vrlo jalovi.” rekao je trener Borca, Slaviša Božičić, koji smatra da je njegovu ekipu sustigao umor:

Evidentno je da nas je sustigao umor, jer smo u posljednjih 15 dana odigrali pet utakmica, ali šta je, tu je. Okrećemo se utakmici protiv Olimpika, gdje moramo doći do tri boda, kako bi zadržali evropske ambicije.” zaključio je trener Banjalučana.

Trener Zrinjskog, Slaven Musa, ističe kako je ovo velika pobjeda:

Velika pobjeda, sa kojom smo ostali u trci za četvrto mjesto. Računali smo na umor Borca, ali nas je crveni karton poremetio. Ipak, uspješno i organizovano smo se branili i ostvarili smo zaslužen trijumf.

Stadion: pod Bijelim Brijegom, Gledalaca: 700, Strijelac: Džidić u 45. minuti, Sudija: Elmir Pilav (Sarajevo), Žuti kartoni: Muminović, Ivešić, Marjanović, Pehar, Krišto, Popović (Zrinjski), Radulović, Žižović, Maksimović (Borac), Crveni karton: Ivešić (Zrinjski).

Zrinjski: Džidić, Bibić (od 51. minute Pehar), Marjanović, Bekić (od 78. minute Jackson), Miličević, Žuržinov, Muminović (od 57. minute Krišto), Popović, Radeljić, Ivešić.

Borac: Antolović – Knežević, Stakić, Raspudić, Žarić (od 73. minute Dujaković) – Grahovac, Krunić (od 60. minute Maksimović), Žižović – Ivetić, Stajić, Radulović.